Виховна робота

    Виховна робота в школі організована відповідно Закону України "Про освіту"., Закону «Про загальну середню освіту», програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Закону України « Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту та соціальний захист населення», Програми розвитку краєзнавства в Харківській області на період до 2013 року, з метою формування в учнів соціальної компетентності для успішної самореалізації в соціумі морально – духовної життєво компетентності особистості, яка успішно реалізується в соціумі.

Тема виховної роботи закладу "Формування оптимального мікроклімату учнівського колективу, як засіб створення умов для самореалізації учня в соціумі як громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості ".

Виховна робота в школі проводиться за напрямками: « Формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави», «Ціннісного ставлення до сім'ї, родини, людей»; « Ціннісного ставлення до природи»; «Ціннісного ставлення культури та мистецтва»; «Ціннісного ставлення до праці »;«Ціннісного ставленнядо себе».

 

Виховна робота в закладі проводиться з урахуванням вікових особливостей учнів.

Формування ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави.

З метою виховання у учнів почуття поваги, любові до свого краю, народу, українських законів, традицій, звичаїв, активної громадянської позиції за долю своєї країни були проведені заходи: «Наша Вітчизна – Україна» (1,2 класи), « 3 чого починається Вітчизна» (3 -4 класи), «Україна – наш спільний дім», « Героїчні сторінки історії Батьківщини», «Видатні люди мого краю» ( 8 клас), колективні творчі справи: «Ваш світлий подвиг незабутній» ( 9 клас), « Мій рідний край ні з чим не порівняти» ( 9 клас),  « Ми громадяни України» (11 клас),« Знай та поважай символи Своєї Держави»(1-4 класи), «Мої права та обов'язки» ( 3 -4 класи), « Правовий букварик» (1-2 класи), «Колосок пам'яті» (5-11),виховні години: «Земля мила, мати народила», « Сторінки історії мого міста» (1-4 класи), «Бабусина скриня», «Традиції мого роду», « Люблю я свій народ, шаную його звичаї» (5-7 класи), «Україна - політкультурна держава» (8-9 класи), «Толерантність та політична культура» ( 11 клас).

 Формуванню патріотичних почуттів, спонуканню до вивчення бойових традицій та героїчних сторінок історії сприяли : виставка малюнків „ Мистецтво проти війни , газет « Знати, щоб поважати", конкурс творчих робіт « Ми вами пишаємось», проведені зустрічі з ветеранами,  проведена акція  до 67 річчя великої Перемоги „ Шануймо переможців” ( святкові  набори продуктів ветеранам мікрорайону, вітальні листівки на під’їздах мешканців мікрорайону ), проведені екскурсії в шкільній бібліотеці „ Стрічка пам'яті”, „ Харків в роки війни”, проведений святковий концерт „ Була війна”, прийняли участь в районному мітингу, покладання квітів до Братської могили.

         З метою формування у учнів якостей громадянина як члена правового суспільства в школі організована робота по вивченню основ права ("Правовий гурток" 5 – 7 класи). Були проведені тижні правової культури      ( грудень, лютий) в ході, яких були проведені конкурси плакатів та малюнків, консультації для батьків

„ Правова культура в вихованні дітей", круглий стіл „ Вчимося бути толерантними", „ Ні, насиллю”, проведені єдині уроки по класах на правову тематику. В підготовці до тижнів правової освіти приймало активну участь шкільне самоврядування, актив шкільного самоврядування провів міні хвилинки з правової освіти учнів.

До Євро 2012 проведено конкурс малюнків, плакатів: « Рідному місту в подарунок», оформлено виставку « Євро 2012», виставка фоторобіт, малюнків учнів, виступ команди з Чер – Лідери до підтримки « Євро – 2012»

Формування ціннісного ставлення до сім'ї, родини, людей, культури мистецтва.

З метою формування у учнів загальнолюдських якостей, розуміння особистих, родинних, громадських, національних цінностей, активної моральної життєвої позиції, особистої культури здоров'я, естетичних почуттів в були проведені наступні бесіди: « Дерево міцне корінням, а людина родом», «Мої обов'язки в сім'ї, шануй батька та неньку», «Абетка мистецтва», «Вчимося бути добрими людьми», « Слово не горобець - вилетить не поймаєш»,  «Мистецтво та його вплив на культуру»,

« Краще добрим бути», « Заповіді людяності» , «У світі живопису» , « Профілактика емоційних і психологічних негараздів», « Любов до ближнього - джерело величі людини», « Духовні скарби народу», « Дисципліна - свобода чи необхідність», « Культура користування мобільним зв'язком» , «Моральні якості, особливості їх вияву у різних сферах діяльності людини».

Були проведені тижні : « Ваші подвиги незабутні», « Школа – мій дім», « Шануймо вас учителі», дні: «Милосердя, шанування людей похилого віку», Живи , книго”, „ Подаруй школі книгу”.

З метою організації змістовного дозвілля учнів у позаурочний час у школі організована робота гуртків за напрямками: спортивний „ Стрілецький" керівник Скороход Г.В., бібліографічний, керівник Шорко О.А., Основи православної культури, керівник Лірник .В.І. Були організовані екскурсії до Севастополя, Опошні, Полтави, Куліничів, Чугуїв, Хортиця, Кочеток, Печеніги, Польщі, Австрії, Франції, Німеччини, Італії, екскурсії рідним містом, відвідування театрів, тощо.

 Проведено Свято Першого, останнього дзвоника, акція : « Подари книгу», « День учителя», свято « Осінній ярмарок», акція « Милосердя в кожному серці».

Формування ціннісного ставлення до себе ,природи, до праці.

З метою формування у учнів основ духовно - морального та фізичного розвитку особистості, норм поведінки, поваги до власного здоров'я, понять та уявлень про важливість праці в житті людини, допомоги в професійному самовизначенні, розуміння особистої причетності до збереження багатств природи, були проведені  виховні години, бесіди : « Для чого живе людина», « Навіщо людина працює», « Цінуймо працю інших» , « До джерел народних ремесел», « Ким бути та яким бути», « Чи обов’язково бути студентом».  Проведені акції « Чисте подвір'я - чиста країна», « Нагодуємо пташок», « Гілка - замість ялинки», « Прикрасимо ялинку», упорядкування шкільного подвір’я ( в акціях  прийняли участь всі класи).

З метою допомоги учням у визначенні майбутньої професії проводилась робота з профорієнтації ( проведено анкетування, організований інформаційний куточок, проводились бесіди, зустрічі з представниками різних навчальних закладів, організовано екскурсії на Кулінічі, авіаційний завод, чайну фабрику).

Активну участь в житті школи приймає шкільне самоврядування, яке проводить рейди перевірки підручників, щоденників, зовнішнього вигляду,  учні допомагають в організації та проведенні тижнів, загально шкільних свят, проводять міні інформаційні хвилинки.Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ"

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія