Історія ХНВК № 15

 

         1958 рік. 1 вересня. Радісні і щасливі ідуть учні у нову школу, яка височить серед навколишнього простору. Перший директор школи Пономарьов Михайло Дмитрович щиро вітає школярів. Пізніше, у 1972 році, був нагороджений  орденом Трудового Червоного Прапора. Все своє післявоєнне життя присвятив дітям, школі.

         54 роки віддаляє нас від того часу. Прекрасне озеленення навколо школи, посаджене першим колективом учителів і учнів і сьогодні наповнює весняним ароматом шкільне  подвір’я, випускаючи учнів школи у доросле життя! Хочеться згадати вчителів, завдяки  яким процвітала середня школа № 15: Нерубенко О.А., Пономарьова Л.Й., Аліференко Н.Ф., Дубровіна Г.А., Жарова О.І., Ніколаєва М.І., Шестопалова Г.П., Золотухіна Н.Г., Даніліна Н.Я., Зільберштейн Є.І. Прилуцька С.М., Маркова О.П., Сухіх О.Ф., бібліотекар Горкіна Б.І., Голод Л.В., Заварзіна В.Р, яка прийшла до школи у 1963 році і працює до цього часу.

         З 1978 року очолив школу Василенко Іван Пантелейович. Школа першою в районі відкрила клас шести річок, який вела Молчанова Р.Г. На нашій базі працював шкільний цех заводу «Електроважмаш» під керівництвом Івакіна В.О. Ми першими перейшли на викладання українською мовою.

         54 роки... Для життя людини – це чимало. Вже маєш власний досвід, світогляд, власні перемоги і помилки. Але це ще не час „збирати каміння”... Для Всесвіту – це мить. Можливо десь народиться зірка. Для нас це час розвитку.

         Недарма кажуть, що школа – це модель держави. Разом з державою вона пережила і часи злету, і „застой”, і забуття, і разом з державою зараз вона відроджується.

         Що таке школа № 15 через 54 роки?

         З 2000 року школі присвоєно статус – навчально-виховний комплекс „Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, гімназія, дитячий садок” з поглибленим вивченням іноземної мови. У школі працює:

2  –  відмінника освіти України.

2 – вчителя – методиста.

6 – старших вчителів.

9 – учителів вищої категорії.

12 – учителів І категорії.

5 – учителів ІІ категорії.

10 - спеціалістів

Збільшується кількість учнів, тому що своє призначення ми, педагоги спрямовуємо на виховання інтелігентної людини, особистості. Ось чому вся початкова школа працює за програмою розвивального навчання, а іноземну мову вивчаємо з 3-х років.

         НВК № 15 є базовою структурою для впровадження правової освіти в дошкільних закладах Орджонікідзевського району. Змолодшого віку ведеться оздоровлення дітей за методикою Н.М. Єфименка, з 3-х років діти оволодівають 10-ма техніками малювання, з 4-х  років діти вчаться читати за методикою Зайцева, за допомогою сюжетно-рольових ігор діти вчаться рахувати,  розмовляти українською, російською та англійською мовами, складають казки, знайомлять з історією краю, звичаями та обрядами.

         Слава школи – це її учні. Понад 100 медалістів випустила школа за ці роки. Серед випускників школи: Овсяннікова Є.І. – колишній заступник голови Орджонікідзевської районної ради, Гук Г.А. – співробітник Орджонікідзевської районної ради, Вірний Вадим – чемпіон світу з шашок, Бабак Олексій – бронзовий призер чемпіонату Європи з таеквондо,  Будикіна В.В. – заступник директора школи № 71, Забілишинська М.Я. – учитель математики ЗОШ № 80, керівник районного методичного об’єднання, директор нашого ХНВК № 15  В.І. Корнєєв, заступник директора Русанова Н.М., учитель математики Разніцина В.Е., учитель хімії Уланова Т.В., учитель англійської мови Семенкіна А.В., секретар директора Щупко О.Б., учитель історії Кондратова Л.І.      

         На базі НВК проводять районні, міські, обласні семінари учителів ,психологів, заступників директорів, директорів навчальних закладів з розвивального, особистісно - орієнтованого навчання .

         Школа змінюється і зовнішньо: нова огорожа, затишні класні кімнати, чисті охайні коридори. Шкільна бібліотека набула сучасного вигляду, створена ігрова кімната для учнів початкових класів.

         Поповнюється сучасна матеріальна база: обладнано комп’ютерний клас, придбана нова відео-аудіо техніка.

         А ще – молодий творчий колектив учителів, готовий натхненно працювати  задля майбутнього дітей.

         І усі ми впевнені, що ми обираємо краще, бо ми цього варті!

  ЗНО ЗНО
Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія
ЗНО