20 трав. 2014
17 травня учні нашої школи здійснили екскурсію по храмам та монастирям Харкова та Харківської області.

Наша подорож розпочалася зі Свято-Покровського чоловічого монастиря, де ми познайомились з екскурсоводом та дізнались багато цікавих історичних фактів про наше місто, пов'язаних з цією святинею.

Наступним пунктом нашого маршруту було урочище Саржин яр, де ми відвідали храм на честь ікони Божої Матері "Отрада". Сам по собі він дерев'яний, виконаний  в псевдоруському стилі. Це місце просто чарівної  краси. Від храму так і віє історією. Всередині також гарно. Будівля храму розпочалась в грудні 2010 р,. Храм висотою 25 м. Він був побудований менш ніж за рік.

Третім храмом нашої подорожі був храм, присвячений іконі Божої матері "Взыскание погибших", який знаходиться на ст. метро Наукова. Цей храм був побудований в пам’ять подвигу воїна-мученика Євгенія Родіонова, який загинув в 1996 році в Чечні.

Четвертим храмом, який ми відвідали був Свято-Благовіщенський кафедральний собор. Цей величний собор в сучасному вигляді був освячений в 1901 році та вміщує до 4000 людей. Унікальність цього собору полягає ще в тому, що тут покояться мощі трьох великих святих: Святителя Мелетія, Священномученика Олександра та Святителя Афанасія.

П’ятим пунктом нашого призначення був Свято-Борисо-Глібський жіночий монастир. Цю обитель також називають «Ластівчине гніздо», тому що там живе багато ластівок та вони полюбляють там вити свої гнізда. Цей монастир почав своє існування в 1991 році, але богослужіння там почали відбуватися лише в 1997. Також ми мали можливість приклонитися до чудотворного образу Спасу Нерукотворного, який дивом сам обновився 20 липня 1997 року.

Шостим місцем нашої подорожі була станція Борки, місце аварії царського потягу в 1888 році, де зараз побудована капличка. Ця страшна аварія понесла за собою 21 життя. Та цар Олександр ІІІ і його сім’я залишились неушкодженими.

Останнім храмом, який ми відвідали був Свято-Вознесенський храм в с. Липова Роща. Там також ми приклонилися до чудотворного образу Божої матері, який відобразився на склі.

Загалом, подорож нам дуже сподобалась та учні виявили бажання здійснювати подібні екскурсії частіше.