Довідники, енциклопедії, програми

ДОВІДНИКИ, ЕНЦИКЛОПЕДІЇ, ПРОГРАМИ

Не бійтесь заглядати у словник,
Це пишний яр, а не сумне провалля,
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінчека й Даля...
М.Рильський

СЛОВНИКИ - ДОВІДНИКИ

1.Жайворонок Віталій. Велика чи мала літера?
.-К.: Основа,2000

http://velyka-chy-mala-litera.wikidot.com/

Це перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений одному із складних розділів сучасної української орфографії — написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви, назви політичних та громадських організацій, адміністративні найменування, назви посадових осіб, церковно-календарних та народних свят, знаменних дат, міфологічні, астрономічні, церковні, теологічні назви, документоніми тощо. Словник укладено згідно з правилами чинного "Українського правопису" (1993). Щодо написання тих груп назв, які зазначений правописний кодекс не охоплює, автор пропонує власні рішення, продиктовані усталеною практикою написання тих чи інших мовних одиниць з великої або малої літери.

2. Курило Олена. Уваги до сучасної української літературної мови .-К.:Основи, 2008

http://kurylo.wikidot.com/

Книжка видатного українського мовознавця Олени Курило (нар. 1890 р., двічі репрес. — в 1933 і 1938 pp.), написана ще 1920 p., — найкращий підручник зі стилістики української мови, неоціненний мовний порадник, що його треба мати напохваті кожному, хто пише бодай кілька рядків на день: школяреві, студентові, викладачеві, письменникові, урядовцеві; книжка, яка кожного навчить дотримуватись не тільки граматики, а й духу української мови.

3.Антоненко-Давидович Борис. Як ми говоримо .-К.: Освіта, 1997

http://yak-my-hovorymo.wikidot.com/

Книжка, присвячена чистоті української мови.

Книжка адресується тим, хто дбає про культуру мови й прагне запобігти помилковому слововживанню, перебороти лексичну розбіжність у визначенні однакових понять, уникнути невластивих українській мовній традиції зворотів і висловів.У пошуках найкращого мовного еквівалента автор звертається до прикладів з класичної й сучасної літератури, фольклору й живого народного мовлення, розмірковує про багатющу скарбницю мовної спадщини українського народу.Книга призначена для мовознавців, викладачів, студентів, журналістів.

4.Чак Є. Д. Чи правильно ми говоримо? — К.: Освіта, 1997. — 240 с.

http://chak-chy-pravylno-my-hovorymo.wikidot.com/

У посібнику в алфавітному порядку наводяться приклади правильного вживання слів у сучасній українській мові. Ілюстративний матеріал взято з творів українських письменників XIX—XX ст.Для учнів, студентів, учителів-словесників, широкого кола читачів.

5. http://www.slovopedia.com/

ЗОЛОТИЙ ГЛОБУС

Віртуальні подорожі в найдивовижніші куточки планети!

 

Ви хочете подорожувати, не виходячи з будинку? У цьому Вам допоможе серія чудових путівників "Золотий глобус"! З нами Ви побуваєте в усіх частинах світу, познайомитеся з історією, культурою і звичаями інших народів, своїми очима побачите захоплюючі дух чудеса природи і чудові пам'ятники старовини. Подорожуйте з "Золотим глобусом" - і ви отримаєте незабутні враження!

 

Австралія і Бразилія, Великобританія і Греція, Єгипет і Йорданія, Іспанія і Кенія, Китай і Куба, Мексика і Нова Зеландія, Норвегія і Перу, Португалія і Таїланд, Туреччина і Франція - ось далеко не повний перелік тих країн, в яких ми пропонуємо вам побувати разом з нами.





Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія