Діючі виставки

В бібліотеці Комунального закладу "Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 з поглибленим вивченням окремих предметів Харківської міської ради Харківської області" існують як постійно діючі виставки, які щораз поповнюються новою інформацією, так і виставки, що експонуються протягом певного часу.Постійно-діючі виставки у відділі художньої літератури та культурно-просвітницької роботи. У читальному залі експонуються постійно-діючі виставки: «Харків у роки війни», «Художня галерея», «Особистості, які змінили хід історії», «Православні монастирі», «Кмітливим і допитливим» та ін.«Нові надходження» та «Улюблені книги поколінь».Також у бібліотеці представлені книжкові виставки «Нові надходження», «Письменники ювіляри 2013», «Гетьмани України», «Наш Орджонікідзевський район», «О мово рідна! Слово рідне!», «У всякого своя доля, і свій шлях широкий» до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченко, «До витоків християнської духовності» та видання як класичної , православної так і сучасної української літератури.

Харків у роки війни

Уже минули ті часи,

Коли була війна.

З усіх країн почуєш ти:

«Ура! Ура! Ура!»

Лиш за свободу Ви боролись,

За це ми дякуємо Вам.

Що в час важкий і в час негоди

Життя Ви врятували нам.

Можливо, ми не розумієм

Крізь, що вам довелось пройти,

Але ми зберегти зумієм

Той мир, що нам ви принесли.

ВЕЛИКОДНІ ПИСАНКИ

Символ великодній

Писанка чудова.

Орнамент народний,

Завжди наче нова.

В дар дають на свято

Й писанку, й яйце.

Гладьте, каже тато,

Дітки, ним лице.

Будете рум’яні

Чудо це з чудес.

Нині вранці - рано

Йсус Христос Воскрес!”

Особистості, які змінили хід історії

Нова біографічна серія «Де Агостини» «100 людей, які змінили хід історії», що полягає з 100 випусків, знайомить читача з подробицями життя легендарних людей, що перевернули мир. Політики й філософи, полководці й учені, генії й авантюристи - усі вони так чи інакше визначили розвиток цивілізації. Кожний випуск передає атмосферу певної епохи й проливає світло на справжнє обличчя героя.

Художня галерея

Рубльов, Веронезе, Гойя, Ван Гог, Кандинський, Матисс, Рембрандт - це художники різних часів і різного стилю... Але їх усіх, як істинних майстрів, об'єднує вічне горіння, вічне натхнення, любов до мистецтва.

Серед великих художників світу, представлених в цій серії, немає двох однакових майстрів. Усі вони дуже розрізняються за манерою листа, творчим підходом, колоритом і темпераментом. Але кожне з великих імен з вдячністю і любов'ю згадують справжні прихильники живопису. Завдяки ним живе мистецтво майстрів минулого і справжнього

Великий геній України - Т.Г.Шевченко

"..Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу...

"...Думи мої, думи мої,

Ви мої єдині.

Не кидайте хоч ви мене

При лихій годині.

Прилітайте, сизокрилі

Мої голуб’ята.

Із-за Дніпра широкого

У степ погуляти..."

Чорнобильська трагедія - мій біль

"Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

Хто нас образив, знівечив, обжер?

Яка орда нам гідність притоптала?

Якщо наука потребує жертв, -

Чому ж не вас вона перековтала?! ..."

12 квітня день - Космонавтики

Сівачам космічних нив

Щоб золотилась зоряним колоссям

Космічна нива, зрощена руками

Невтомних мрійників – живих легенд-колосів,

Що простір й час підкорюють думками.

І Ваша праця, щоб знайшла визнання

У мудрості прийдешніх поколінь -

Була дороговказом для єднання

Дітей Землі і Всесвіту створінь!

Наш Орджонікідзевський район

Для миру, добра , та любови

Наш Харків піднісся здавна.

Завжди трудовий, науковий

Красивий, як втіха-весна.

До себе зове і в негоду

Сумська - мирний наш Колізей.

А скільки знаменних заводів

Від Конного до ХТЗ.

Неначе дзвінки передзвони

Лунають, як пісні п’янки,

То йдуть харків’янки-мадонни

Красиві, тендітни, струнки.

Від парків зелене намисто.

Від захвату серце співа.

Наш Харків, замріяне місто,

У тебе душа трудова.

Православні монастирі

Дана колекція видавництва «Де Агостини» запрошує докладніше познайомитися зі знаменитими православними монастирями світу. За допомогою випусків серії, кожний з яких присвячений окремої обителі, Ви довідаєтеся про історію створення монастирів, про те, чому вони жили протягом свого існування, з якими знаменними історичними подіями й видатними людьми зв'язані, познайомитеся з унікальними пам'ятниками архітектури й прадавніми іконами, а також з іншими православними святинями, що зберігаються в монастирських стінах. Кожний випуск серії складається з 7 постійних розділів, що знайомлять із історією й головними визначними пам'ятками обителі: «Історія», «Подвижники», «Путівник», «Чудеса», «Святині», «Монастир і мир», «Монастирське життя».

Художня література англійською мовою

Читання є таким же обов'язковим атрибутом процесу навчання іноземної мови, як, наприклад, аудіювання, письмо, практика розмовної мови і т.д. Читати можна все, що душі завгодно: художню літературу англійською мовою, періодичні видання, навчальні посібники, енциклопедії.